• מפעל בפעולה

מיסב CARB – Toroidal

מיסב CARB – Toroidal

Roller Bearings( CARB)

המאפיין הייחודי בתכנון מיסב זה הנו גיאומטריית הרדיוס המיוחדת של הגלילים וטבעות המסילה (מאחר שמרכז הקשת של משטח מסילת הטבעת החיצונית חופף לציר המיסב, המיסבים יכולים להתכוונן אוטומטית בדומה למיסב כדורי מתכוונן). מאפיין זה מאפשר למיסבים כיוונון עצמי, כלומר עבודה תקינה בתנאי אי-שיוור של הרכבת הציר ועבודת הציר ביחס לתושבת עד 0.5°, כמו כן תוך התאמה לתנועת הטבעות הציריות (אקסיאליות) בתחום של ±10% מרוחבן. מיסבי גלילים ספריים נועדו לעמידה בעומסים רדיאליים בלבד ואין ביכולתם לעמוד בעומסים ציריים. שטח המגע הגדול הוא שמספק למיסבים הספריים את העמידות הגבוהה ביותר לעומסים מבין כל סוגי המיסבים בעלי אותו חתך רוחב.

מיסבים ספריים מיוצרים עם קדחים גליליים או קוניים לצורך הרכבה על גבי ציר עם צוואר קוני או על מתאם בעל שרוול קוני. יישומם המרכזי של המיסבים הספריים הנו כתומכים צפים של צירים ארוכים, על מנת לפצות על ההתפשטות התרמית של הציר בתוך המיסב, ובתמסורות (גירים) בהן נדרשת יכולת נשיאת עומס גבוהה, ממדים קומפקטיים והיעדר רגישות לאי-שיוור זוויתי.

מיסבים ספריים מצוידים בכלובים העשויים מפוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית, כלובים מפלדה כבושה או כלובי פליז מסיביים. במידה שדרושה עמידה בעומס רדיאלי גבוה במיוחד, ניתן לייצר את המיסבים הללו ללא כלובים, עם כמות מירבית של גלילים.

דילוג לתוכן string(2) "he"