מיסב לחץ גלילים – TCRB

סמל חברת SKF

מיסב לחץ גלילים – TCRB

מיסבי לחץ (צירי) גלילים מתאימים ביותר לשימוש בתומכים הנתונים לעומס צירי כבד ביותר, כולל עומסים פתאומיים (זעזועים) ובמתקנים שבהם כושר נשיאת העומס של מיסבי הלחץ הכדוריים אינו מספק. המיסבים הללו אינם מתאימים לנשיאה בעומס רדיאלי כלשהו. כמו כן הם אינם מאפשרים אי-שיוור זוויתי או אי-שיוור בין הציר לתושבת. מיסבי גלילים חד-כיווניים עומדים בעומס צירי בכיוון אחד בלבד, בעוד שמיסבים דו-כיווניים עומדים בלחצים בשני הכיוונים.

ככלל, אחת מדיסקיות המיסב מיוצרת להתאמה הדוקה על גבי הציר, בעוד ששאר הדיסקיות חופשיות להתקנה בתוך התושבת. מיסבי לחץ גלילים מיוצרים בדרך כלל כמיסבים חצויים, מה שמפשט את תהליך הרכבתם. ליישומים מיוחדים ניתן להזמינם עם מגן מפלדה כבושה, כך שהמבנה כולו הופך ליחידה אחת בלתי ניתנת לפירוק. על מנת לצמצם את ממדי יחידת המיסב בכיוון הצירי, ניתן להשתמש במיסב הלחץ ללא דיסקית אחת או ללא דיסקיות כלל, עם טיפול מתאים בשאר מרכיבי המיסב; או, לחילופין, ניתן להשתמש בדיסקיות של מיסבי לחץ מחטים.

מיסבי לחץ גלילים מצוידים בדרך כלל בכלובים חזקים ועמידים העשויים מפוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית, פליז מעובד בעיבוד שבבי או סגסוגות אלומיניום.

דילוג לתוכן string(2) "he"