מיסב כדורי עמוק מסלול – DGBB

סמל חברת SKF

מיסב כדורי עמוק מסלול – DGBB

בזכות אפשרויות היישום הרבות שלו ומחירו הנמוך יחסית, המיסב הכדורי עמוק המסלול (deep groove ball bearing) הוא הנפוץ ביותר מבין סוגי המיסבים הכדוריים. הוא מתאפיין בעיצוב פשוט וביכולת לפעול במהירות גבוהה ובעומס בינוני. בעת פעולתו כמעט שאינו נזקק לאחזקה כלשהי. המיסבים הללו מסוגלים לשאת הן עומס רדיאלי והן עומס צירי בשני הכיוונים.

בהשוואה לסוגים אחרים של מיסבי גלילה, המיסב הכדורי עמוק המסלול פועל במינימום הפסדי חיכוך. את שיוור תושבות המיסבים הללו  יש לשמור בתחום כזה שאי-השיוור (misalignment) של המסילה החיצונית ביחס למסילה הפנימית יהיה קטן, אפילו עם מרווח מוגדל של המיסב. את המיסבים יש להרכיב על גבי צירים מוקשחים בעלי תושבת כפולה, כך שכפיפה תחת השפעת הכוחות החיצוניים לא תגרום לסטייה גדולה מדי של קו הציר של הציר (shaft) ביחס לקו הציר של קדח ההרכבה.

מיסב כדורי עמוק מסלול עם מגיני מתכת או אטמים (עם מגע או ללא מגע) מצויים בשימוש נרחב. הם משמשים בכל המקרים שבהם מגבלות גודל או קשיי תחזוקה גורמים לכך שלא רצוי להרכיב אמצעי אטימה מיוחדים כדי להגן על המיסב מפני לכלוך או כדי לשמור על סיכוך.

המיסבים הכדוריים עמוקי המסלול מורכבים בדרך כלל עם כלובים מפלדה כבושה. לאחרונה הוחל בייצור מיסבים בעלי כלובים עמידים וחזקים יותר העשויים מפוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית, המאפשרים מהירות גבוהה יותר, פחות רעש ומשקל מופחת. מיסבים המיועדים לתת מענה לדרישות מיוחדות, מיסבים העתידים לפעול בתנאי סביבה מיוחדים ומיסבים גדולים במיוחד, מיוצרים עם כלובים העשויים מפליז, סגסוגות אלומיניום וכיו"ב.

דילוג לתוכן string(2) "he"