מיסב כדורי חצי לחץ –(Angular Contact Ball Bearing ACBB)

  • חצי לחץ
  • חצי לחץ
סמל חברת SKF

מיסב כדורי חצי לחץ –(Angular Contact Ball Bearing ACBB)

בזכות מאפייני המסילות שלהם מיסבים כדוריים חצי לחץ מיועדים במיוחד לנשיאת עומס משולב, כלומר עומסים רדיאליים וציריים הפועלים בו-זמנית. יכולתם לשאת בעומס הצירי תלוייה בזווית המגע בין הקו המחבר בין נקודות המגע של הכדור לבין המסילות של הטבעות הפנימיות והחיצוניות, ובהיותו של הקו מאונך לקו הציר של המיסב. עם הגדלת זווית המגע, כושר נשיאת העומס הצירי גובר בשל ירידה בכושר נשיאת העומס הרדיאלי. מבחינת מאפייני המהירות, מיסבי חצי לחץ אינם נופלים ממיסבים כדוריים רדיאליים רגילים, ובגרסת הדיוק הגבוה הם עולים עליהם במידה משמעותית. הגדלת זווית המגע מפחיתה ממהירות הסיבוב המותרת.

בתחומי ההנדסה הכלליים מיסבי חצי לחץ הנפוצים ביותר הנם בעלי שורה אחת, כפולים ומיסבים בעלי ארבע נקודות מגע. מיסבים בעלי שורה אחת ניתן להזמין בתכנון הבסיסי ובתכנון אוניברסלי, להרכבה מלאה או בסטים מיוחדים של שניים, שלושה או ארבעה מיסבים לצורך התקנה בסידורים מיוחדים עם ערכים מסוימים של מרווח או עומס התחלתי. מיסבי חצי לחץ בעלי שורה אחת או כפולים מיוצרים כמיסבים פתוחים, כמו גם עם מגיני מתכת או אטמי מגע. מיסבים בעלי ארבע נקודות מגע מיוצרים עם טבעות פנימיות או חיצוניות חצויות ומתוכננים לעמידה בעיקר בעומס צירי.

מיסבים אלה נפוצים כמיסבים האחוריים במשאבות צנטריפוגליות.

מיסבי חצי לחץ מיוצרים בדרך כלל עם כלובים העשויים פוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית, אך ישנה אפשרות גם לפלדה כבושה או פליז מעובד בעיבוד שבבי.

דילוג לתוכן string(2) "he"