מיסב גלילים – (Cylindrical Roller Bearings CRB)

סמל חברת SKF

מיסב גלילים – (Cylindrical Roller Bearings CRB)

מיסבי גלילים נועדו לשאת עומסים רדיאליים. יכולתם לשאת עומס רדיאלי גדולה בהרבה מזו של מיסבים כדוריים עמוקי מסלול (deep groove ball bearings) בעלי ממדים דומים, אך הם נחותים מהם במאפייני המהירות הגבוהה. מיסבי הגלילים רגישים מאוד לאי-שיוור המסילות הפנימיות ביחס למסילות החיצוניות, בעת הופעתם של ריכוזי מתח בקצות הגלילים. על מנת להפחית ממתח זה, במיסבים החדשניים גיאומטריית המגע בין הגלילים למסילות היא בעלת פרופיל לוגריתמי מיוחד.

מיסבי גלילים רדיאליים בעלי שורה אחת מיוצרים בתצורות מבניות רבות, שהנפוצות בהן הנן: ללא אוגנים ועם אוגן אחד על הטבעת הפנימית, עם אוגן אחד על הטבעת הפנימית וטבעת לחץ שטוחה, ללא אוגנים ועם אוגן אחד על הטבעת החיצונית. במידה שיש צורך להקטין את הממדים הרדיאליים של יחידת המיסב, ניתן לספק מיסבי גלילים בעלי שורה אחת ללא טבעות פנימיות או חיצוניות, ובמקרה זה המסילה השנייה ממוקמת ישירות על גבי הציר או בתוך תושבת היחידה. עבור שימושים מיוחדים שונים מיוצרים מיסבי גלילים רדיאליים בעלי שתי שורות או יותר.

מיסבי גלילים מיוצרים עם כלובים העשויים מפוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית, כלובי פלדה כבושים או כלובים המעובדים בעיבוד שבבי מסגסוגות פליז, ברונזה ואלומיניום. הכלובים המעובדים ממורכזים בדרך כלל על הטבעת אל אוגן כפול. במידה שדרושה עמידה בעומס רדיאלי גבוה במיוחד, ניתן לייצר את המיסבים הללו ללא כלובים, עם כמות מירבית של גלילים.

דילוג לתוכן string(2) "he"