מיסב גלילים קוניים – ACTRB

סמל חברת SKF

מיסב גלילים קוניים – ACTRB

מיסבי גלילים קוניים נועדו לשאת עומסים רדיאליים וציריים המופעלים בו-זמנית. יכולתו של המיסב לשאת בעומס הצירי נקבעת במידה רבה על ידי זווית הקונוס של מסילת הטבעת החיצונית, המכונה זווית המגע. כאשר מגדילים את זווית המגע, עולה כושר הנשיאה הצירי של המיסב  במקביל להפחתה בכושר הנשיאה הרדיאלי ובמהירות הסיבוב המותרת. השימוש במיסבי גלילים קוניים אינו מאפשר אי-שיוור, אפילו קטן ביותר, של הציר ביחס לתושבת.

מיסבי גלילים קוניים המיוצרים עם שורה אחת מסוגלים לשאת עומס צירי בכיוון אחד בלבד, ואילו הדגמים של שתי שורות וארבע שורות מסוגלים לשאת עומס צירי בשני הכיוונים. ניתן לספק מיסבי שורה אחת בזוגות תואמים הכוללים גם טבעת אמצעית להבטחת המרווח הדרוש. בתחומי ההנדסה הכלליים, הנפוצים ביותר הם המיסבים בעלי שורה אחת, ומיסבי שתי שורות וארבע שורות משמשים בדרך כלל במיכון כבד. מיסבי גלילים קוניים מעוצבים כמיסב חצוי, מה שהופך את הרכבתם לפשוטה יותר.

מיסבי גלילים קוניים מיוצרים עם כלובים מפלדה כבושה. מיסבים בממדים גדולים מצוידים בכלובים מסיביים העשויים מפלדה או פליז, וליישומים מיוחדים ניתן לקבלם עם כלוב העשוי מפוליאמיד מחוזק בסיבי זכוכית.

דילוג לתוכן string(2) "he"