כמה עולה לרכוש מלגזות חשמליות?

כמעט כל בית המנהל מחסן נדרש היום לשירותיה של מלגזה חשמלית טובה. המלגזה מאפשרת שינוע קל ומהיר של הסחורה, כמו גם הרמה נוחה של המטען למדפים והורדה מהירה המאפשרת לזרז את תהליך השילוח.

יכולותיה של המלגזה החשמלית

המלגזה החשמלית היא כלי רכב ידידותי לסביבה המשמש לנשיאת מטענים ולהעברתם למרחקים קצרים. במקרים אחרים היא משמשת גם לצורך הרמת מטענים, למשל כאשר נדרש למקם את מוצרי בית העסק על גבי המדפים של המחסן. באופן כללי, ניתן לומר כי למלגזה מספר יתרונות שבזכותם נעזרים בה בתי עסק רבים. יכולת ההרמה והנשיאה תלויות כמובן בדגם, אך בעת הצורך ישנן מלגזות חשמליות המסוגלות להרים עד ל-18 טון. על אף כוחה הרב מדובר למעשה בכלי קטן יחסית, ועל ניתן לעבוד איתו גם כאשר נדרשת תנועה במקומות צרים. גם כאשר מנצלים באופן מלא את היכולות שלה, מהירות עבודתה טובה והמנוע שלה אינו מרעיש. בשל יכולותיה הרבות, ובזכות היתרונות שלה, בתי עסק רבים בוחרים במלגזה, שאף עלות התחזוקה שלה אינה גבוהה.

באילו מקרים מומלץ לבחור במלגזה חשמלית

מתוך הדברים שנכתבו לעיל, ניכר כי עיקר יתרונותיה של המלגזה הוא בעת העבודה במקומות קטנים וצרים כשהנסיעה מתקיימת על משטח חלק. מי שמחפש כלי עבודה שישמש אותו בשטח שאינו ישר, כגון משטח חצץ, אדמה או בוץ, ייתכן ויעדיף כלי עבודה אחר. אך כאשר מדובר בניהול של מחסן בית העסק, או בעת שנדרשת עבודה אחרת המצריכה יכולת תמרון טובה במבנה או מחוצה לו, המלגזה החשמלית תשרת את המשתמש היטב. מלגזה חשמלית היא כלי מצוין גם כאשר מעוניינים בנשיאה של מטענים למרחק קצר יחסית. יחד עם זאת, אם מעוניין שהמלגזה תישא את המשא לטווח רחוק יותר, יש לוודא כי היא טעונה במלואה, וכי בעת הצורך ישנן נקודות טעינה בדרך. לפני הרכישה מומלץ כמובן לבדוק את עניין הטעינה, ולברר כיצד היא מתבצעת וכמה זמן יכולה המלגזה להמשיך לעבוד ללא טעינה.

מהו מחירה של מלגזה חשמלית

טווח המחירים של מלגזה חשמלית משתנה כמובן בהתאם לדגם ולדירוג הבטיחות שלו. מכיוון שמדובר בכלי עבודה ידידותי לסביבה הוא הפך להיות מבוקש מאוד וכיום הוא משמש תעשיות רבות. בשוק ניתן למצוא דגמים רבים הנבדלים זה מזה ביכולות הנשיאה וההרמה שלהם, ועל כן עלות המלגזה עשויה להשתנות. גורם נוסף המשפיע על מחירה של המלגזה החשמלית הוא השנה שבה נוצר הדגם, והאם מדובר בכלי עבודה מיד שנייה או מיד ראשונה. מחירה של מלגזה מדגם חדש יחסית ינוע בדרך כלל סביב המאתיים אלף ש”ח.

המלצות

מכיוון שמלגזה חשמלית היא שיש לו תפקיד חשוב ומרכזי בשגרת העבודה של בית העסק, חשוב מאוד לוודא כי בית העסק בוחר בדגם הנכון. לשם כך כדאי מאוד ללקט המלצות מעמיתים ומגורמים המומחים בתחום שכבר צברו ניסיון בעבודה עם הדגם הספציפי. קיימות בשוק מספר חברות המייצרות מלגזות חשמליות, ולעתים קל להתפתות למחיר זול מאוד, אך לרוב מומלץ לבחור מלגזה בחברה ידועה ומוכרת שמוצריה הוכיחו את יכולתם בעבר. ניתן כמובן לצאת לנסיעת מבחן על המלגזה החשמלית. נסיעה זו תאפשר לבחון כיצד המלגזה מתפקדת בעת העמסת סחורה, כיצד היא מתמודדת עם עומסים, מהם יכולות ההרמה שלה, וחשוב לא פחות מכך – האם השימוש בה נוח.

כיצד בוחרים את המלגזה המתאימה

בסופו של דבר סוג המלגזה החשמלית שייבחר צריך להתאים לצרכי בית העסק. לשם כך יש לשקלל את המפרט הטכני הנדרש עם התקציב העומד לרשות החברה. אין צורך למשל לרכוש מלגזה חשמלית כבדה בעלת יכולות הרמה ונשיאה מרשימות, אם העבודה בבית העסק אינה מחייבת זאת. בבית עסק שבו אין צורך בהרמת משאות כבדים מאוד, מומלץ דווקא לבחור במלגזה קטנה יחסית שתהיה גם חסכונית. בכל מקרה, את ההחלטה לגבי המלגזה המתאימה מומלץ לקבל רק לאחר התייעצות עם אנשי המקצוע שיידעו לכוון את הלקוח למקום הנכון.

דילוג לתוכן string(2) "he"