כמה עולה בובקט חדש וכמה עולה בובקט יד שנייה

הבובקט הפך לאחד מכלי העבודה החיוניים ביותר היום. הוא משמש היום בביצוען של עבודות תשתית שונות, קטנות או רחבות היקף. כיום ניתן למצוא בובקט חדש מיד ראשונה, אך קיימת גם אפשרות לרכוש דגמים חדשים פחות במחיר מוזל יותר. להלן מדריך קצר שדן ביתרונות הבובקט ובעלויות שלו.

מהו בובקט

בעולם הבניין, ביסס כבר הבובקט את מעמדו ככלי עבודה מרכזי. מדובר במיני מחפרון הקרוי על שם חברת בובקט (Bobcat) העולמית המתמחה בייצור ציוד הנדסי שיהיה גם קטן יחסית ונוח לשימוש. חברת בובקט צברה מוניטין רב בתחומה, ובין מוצריה הרבים ניתן למשל למצוא מעמיסים מסוגים שונים, טרקטור קומפקטי ורכבי עבודה בדגמים רבים. הבובקט הוא אחד מכלי העבודה המצליחים של חברה זו, ומלבד שימושיו השונים בתעשיית הבנייה, הוא משמש כגם בתחום הגינון, תחום עבודות העפר ותחום העבודות החקלאיות. מראהו של הבובקט דומה לטרקטור קטן שניתן להתאמה בקלות למגוון רחב של עבודות; החלק הקדמי של הבובקט ניתן להחלפה על פי הצורך, כך שניתן לבחור בכף חפירה, מזלג, דלי או מקדחה בהתאם לנדרש בתנאי השטח. גמישות זו היא אחד היתרונות שבשימוש בבובקט.

היתרונות שברכישת בובקט

לא בכדי הפך הבובקט לאחד מכלי העבודה המבוקשים ביותר, ולא סתם הפך הלוגו שלו לסמל הבלתי רשמי של יחידות הצמ”ה (ציוד מכני הנדסי) של חיל ההנדסה. אחד הדברים המייחדים כלי זה הוא הקומפקטיות שלו; הגודל והמשקל הנמוכים שלו מקלים באופן משמעותי את העבודה, ומאפשרים גם מעבר גם בשבילים צרים ובשטחי עבודה צפופים. בזכות תכונה זו, הבובקט הוא אחד הכלים האידיאליים לעבודה באזורים בנויים, מתחת למבנים ובחניונים ואף בבתים פרטיים. בבובקט ניתן להשתמש לצורך השלמתן של מגוון רחב של משימות, בין השאר לשינוע של חומרי גלם, כמו גם לפינוי של פסולת. כפי שנאמר לעיל, האפשרות לשנות את צורתו של הבובקט ולבחור פעם במזלג קדמי ופעם בכף חפירה, מייעלת את תהליך העבודה ומזרזרת אותו. מכיוון שמדובר בכלי קטן יחסית, העבודה עם הבובקט מאפשרת פעולה מהירה ללא פגיעה בתשתיות הקיימות.

בובקט יד ראשונה

מחירו של הבובקט משתנה בהתאם לסוג הדגם הרצוי ולתכונות הנדרשות ממנו. מלבד זאת, מושפעת העלות בין השאר גם מהשנה של הדגם המוצע. ככל שמדובר בדגם חדש יותר, כך מן הסתם יהיה מחירו גבוה יותר. מלבד המפרט הסטנדרטי של הבובקט, קיימת אפשרות להכניס תכונות נוספות כגון מיזוג אוויר, ומיקום גבוה יותר של הכיסא שמטרתו הגדלת שדה הראיה של הנהג. ישנם כמובן אביזרים נוספים המחזקים את יכולותיו של הבובקט, אך מומלץ להיוועץ באנשי מקצוע שיכולו להצביע על התוספים הנחוצים ולחסוך היכן שניתן. הצעת המחיר תתבס על המפרט הטכני הנדרש ועל התוספים הנחוצים, כשמחירו של בובקט יד ראשונה נע בדרך כלל סביב המאה אלף ש”ח. אם מדובר בדגמים ישנים יותר (דגמים חדשים משנים קודמות) הרי שהמחיר עשוי לרדת.

בובקט יד שנייה

לצד רכישה של בובקט חדש, קיימת כמובן אפשרות לרכוש בובקט יד שנייה. החברה היצרנית היא בעלת מוניטין רב בתחום, וכלי העבודה שהיא יוצרת ממלאים את תפקידים היטב גם אחרי שנים של שימוש. מסיבה זו, יש המעדיפים לחסוך בעלויות ולרכוש בובקט יד שנייה. במקרה זה קיים טווח מחירים רחב מאוד, והוא משתנה בהתאם לשנת הייצור של הבובקט, מצבו הפיזי, והמפרט הטכני שלו. במידה שבחורים ברכישה של בובקט יד שנייה חשוב שלא לוותר על נסיעת מבחן שתדגים בפני הקונה כי הבובקט אכן עונה לצרכיו. מלבד אפשרות רכישה מגורמים פרטיים, יש אפשרות לבצע רכישה בטוחה יותר מחברות מוכרות המוודאות את איכותו של הבובקט לפני המכירה.

דילוג לתוכן string(2) "he"