איך לבחור מלגזה חשמלית

עבור בתי עסק רבים, המלגזה היא כלי עבודה נחוץ והכרחי. היא משמשת להעמסת מטען ולהובלתו ועל כן משחקת תפקיד חשוב בכל תהליך השינוע של בית העסק. מסיבה זו, אין לזלזל בחשיבות הבחירה במלגזה הנכונה. מלגזה העונה על צרכי העסק תסייע לייעל את תהליכי העבודה ותגביר את הפרודוקטיביות של יום העבודה. על מנת לבחור במלגזה הנכונה, כדאי לשים לב לנקודות הבאות.

הגדרת צרכים

עוד לפני שפונים לחפש אחר המלגזה המתאימה, חשוב שבעת העסק יגדיר לעצמו מהם הצרכים שעליהם נועדה המלגזה לענות. לכל בית עסק תהליכי עבודה משלו, ודרישות משלו, ועל כן מלגזה שעשויה להתאים לחברה אחת, לא תתאים לאחרת. בית העסק צריך לשאול את עצמו למשל האם המלגזה נועדה לנסוע למרחקים ארוכים או להישאר במקומה. מלגזה בעל מנוע חשמלי דורשת נקודות טעינה זמינה, ועל כן בעת הבחירה יש להתחשב בגורם זה. כשמדובר במלגזה הנמצאת בעיקר בחצר המפעל, היא משמשת בדרך כלל להעמסה ולהרמה של מטען, ועל כן יש לשקול היטב גורם זה.

בחירת המלגזה בהתאם לסוג המטען

על מנת לבחור את המלגזה המתאימה לבית העסק יש לבנות תמונה ברורה באשר לסוג המטען שיהיה צורך לטפל בו, המשקל הממוצע שתצטרך המלגזה להרים בכל פעם, והגובה שאליו יהיה עליה להרים את המטען. מלגזה חשמלית היא כלי מצוין למשל כשמדובר בשינוע של מטען קל יחסית, וכשיש צורך בתמרון במקומות קטנים וסגורים. כאשר שוקלים את גורם המטען שיהיה על המלגזה להרים, כדאי גם לשים לב לסוג הצמיגים של שלה. במקרים שבהם נדרש להרים מטען רחב יחסית, מומלץ לבחור במלגזה המצוידת בצמיגים קדמיים כפולים. בכל מקרה, לפני רכישת המלגזה חשוב מאוד לוודא את כושר הנשיאה שלה.

דרישות הגובה מן המלגזה

מלבד יכולת נשיאת מטען חשוב לשקול כאמור גם את טווח ההרמה של המלגזה. לפני שמבצעים את הבחירה יש לערוך במפעל את המדידות הנדרשות ולבדוק מהו בדיוק הגובה שאליו תצטרך המלגזה להרים את המטענים השונים. שיקול זה הוא חשוב מאוד, מכיוון שאם אין צורך בהרמת מטענים למדפים גבוהים מאוד, ניתן להסתפק בתורן סטנדרטי למלגזה וכך לחסוך באופן משמעותי בעלויות המלגזה. בדרך כלל גובה ההרמה הממוצע הוא סביב השישה מטרים, אך כאמור לכל בית עסק הצרכים שלו, ועל כן יש לוודא מהו הגובה המקסימלי שאליו נדרשת המלגזה להגיע.

תנאי השטח של העבודה

עניין מרכזי נוסף המשפיע על בחירת המלגזה הוא משטח העבודה הקיים, והתנאים שבהם נדרשת המלגזה לעבוד. כשמדובר בעבודה במחסן סטנדרטי, הרי שבדרך כלל המשטח יהיה חלק וללא מהמורות. אלא שישנם מקרים שבהם המלגזה נדרשת לעבודה בתנאי שטח נוחים פחות, כגון אדמת חצץ, אדמת חול וכיוצא בזה. כשמדובר בעבודה במשטח חולי או במשטח חצץ, הרי שיהיה צורך בצמיגים שונים, בעלי אחיזה טובה. מכיוון שעיקר העבודה תהיה בחוץ, יצטרכו הצמיגים לעמוד בתנאי עבודה של שמש חזקה וגשם, ועל כן יהיה עליהם להיות עמידים הרבה יותר מצמיגים שנועדה לעבודה בתוך מסגרת המבנה.

תמרון המלגזה במקום העבודה

כל כלי עבודה חדשה הנכנס לשימוש בבית העסק, חשוב שיתאים לתנאי העבודה הקיימים. כשמדובר במלגזה שמטרתה העיקרית היא עבודה במסגרת המחסן, הרי שחשוב מאוד לשים לב לממדים שלה. יש לוודא כי לא מתפתים לרכוש מלגזה גדולה מדי שאינה מסוגלת לעבור בין המעברים השונים. מלגזה חשמלית שאינה מסוגלת לתמרן היטב בין חלקי המחסן תפגע בפעולתו התקינה של המחסן ותזיק לשגרת העבודה. לכן, כאשר בוחרים במלגזה חשמלית יש לבדוק לפני כן גם את רוחב המעברים השונים במחסן.
הכלל החשוב ביותר הוא – לבחור במלגזה החשמלית העונה לצרכי העסק – המלגזה הנכונה תקל את שגרת העבודה ותאפשר להגביר את פרודוקטיביות בית העסק.

דילוג לתוכן string(2) "he"